اخبار, فناوری, گوشی

آیفون ۱۵ پرو بالاخره توانست حالت دوربین پرو را که به شدت به آن نیاز دارد، دریافت کند

ممکن است اسم آیفون ۱۴ پرو «Pro» باشد، اما همچنان فاقد حالت دوربین داخلی برای سازندگان حرفه‌ای است. با این حال، یک حالت جدید در نسخه اپل فاینال کات پرو برای آی‌پد، به ما اشاره قوی می‌دهد که در نهایت می‌تواند در آیفون ۱۵ پرو تغییر کند.

در آن نسخه جدید Final Cut Pro که فقط با اشتراک وجود دارد، یک حالت دوربین حرفه ای جدید مدفون شده است، که اپل می گوید "کنترل بیشتری را برای فرآیند ایجاد در iPad به ارمغان می آورد".

از آنجایی که آپشن های این حالت شامل کنترل‌های دستی دوربین است، این ویژگی عجیبی است که ابتدا در iPad آشکار می‌شود – که ما را به این گمان می‌برد که در نهایت می‌توان تنظیمات مشابهی را در برنامه دوربین پیش‌فرض iPhone 15 Pro و iPhone 15 Ultra به عنوان یک حالت اختیاری ایجاد کرد. .

یک آیپد روی پس‌زمینه آبی <a href= که Final Cut Pro را اجرا می‌کند" class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/vmXWRXGZuUZ3VLYWxLSAbG-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/vmXWRXGZuUZ3VLYWxLSAbG-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/vmXWRXGZuUZ3VLYWxLSAbG-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/vmXWRXGZuUZ3VLYWxLSAbG-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/vmXWRXGZuUZ3VLYWxLSAbG-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/vmXWRXGZuUZ3VLYWxLSAbG-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/vmXWRXGZuUZ3VLYWxLSAbG.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/vmXWRXGZuUZ3VLYWxLSAbG.jpg">

حالت دوربین حرفه ای در برنامه جدید Final Cut Pro برای iPad (اعتبار تصویر: Apple)

در حالت دوربین پرو آی‌پد در فاینال کات پرو، می‌توانید فوکوس، نوردهی و تعادل رنگ سفید را به صورت دستی کنترل کنید، در حالی که صدا و زمان ضبط در دسترس را که هنگام فیلم‌برداری ویدیو باقی می‌ماند نیز نظارت کنید. همه اینها یک قدم بزرگتر از برنامه پیش فرض دوربین فعلی اپل است که کنترل های دستی نوردهی بسیار محدودی را ارائه می دهد.

در حال حاضر، این حفره بزرگ توسط بهترین اپلیکیشن‌های دوربین، مانند Halide Mk II، پر شده است، که کنترل‌های دقیق دوربین مانند تعادل رنگ سفید سفارشی را در کنار ابزارهای مفیدی مانند Histograms، Color Zebras و Waveforms ارائه می‌کنند تا شما را به سمت فوکوس و نوردهی خوب راهنمایی کنند.

اما اکنون اپل کنترل‌های دوربین حرفه‌ای خود را به آی‌پد آورده است (البته با اشتراک Final Cut Pro)، به نظر می‌رسد که آیفون‌های پرچمدار بعدی نیز بالاخره برخی از آپشن های مشابه را، شاید به عنوان بخشی از iOS 17، دریافت کنند.

یک آیپد روی پس‌زمینه آبی <a href= که Final Cut Pro را اجرا می‌کند" class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/4GmzzdcdkY9synVrcyeQKk-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/4GmzzdcdkY9synVrcyeQKk-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/4GmzzdcdkY9synVrcyeQKk-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/4GmzzdcdkY9synVrcyeQKk-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/4GmzzdcdkY9synVrcyeQKk-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/4GmzzdcdkY9synVrcyeQKk-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/4GmzzdcdkY9synVrcyeQKk.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/4GmzzdcdkY9synVrcyeQKk.jpg">

نسخه آی‌پد فاینال کات پرو همچنین دارای حالت ویرایش ویدیوی چند دوربینی (بالا) است (اعتبار تصویر: اپل)

نسخه جدید فاینال کات پرو برای آی‌پد اپل نیز نکاتی وسوسه‌انگیز از دیگر آپشن های احتمالی آیفون ۱۵ پرو دارد. در آی‌پدهایی که دارای تراشه M2 هستند، مانند آی‌پد پرو ۱۲.۹ (۲۰۲۲)، این برنامه همچنین قابلیت ویرایش ویدیوی Multicam را دارد که به‌طور خودکار کلیپ‌های گرفته‌شده از دوربین‌های مختلف را همگام‌سازی می‌کند و به شما امکان می‌دهد با ضربه زدن روی صفحه، زاویه‌ها را تغییر دهید.

این امکان وجود دارد که آیفون‌های آینده، مانند حالت «DoubleTake» Filmic Pro، به شما اجازه دهند از بین عکس‌های مختلفی که همگی در یک آیفون در فرآیند ویرایش گرفته شده‌اند، انتخاب کنید. این عکس‌ها می‌توانند از لنزهای مختلف گرفته شوند یا مانند حالت قاب‌بندی خودکار Sony ZV-E1، از یک برش گرفته‌شده از دوربین اصلی که به‌طور هوشمندانه سوژه را در حین حرکت در کادر ردیابی می‌کند.

اپل در اعلامیه Final Cut Pro خود هیچ اشاره‌ای به آوردن این ویژگی‌ها به آیفون نکرده است، اما با نزدیک شدن به WWDC 2023 در تاریخ ۵ ژوئن، ممکن است در مورد آنها بیشتر به عنوان بخشی از iOS 17 بشنویم - یا اگر نه. در طول عرضه مورد انتظار آیفون ۱۵ پرو در ماه سپتامبر.


تجزیه و تحلیل: نگاهی اجمالی به برخی از دوربین های واقعا حرفه ای

آیفون 14 پرو مکس (جلو) و آیفون 14 پرو (پشت) مشکی روی پس‌زمینه آبی

(اعتبار تصویر: اپل)

فقدان کنترل‌های حرفه‌ای دوربین در مدل‌های آیفون ظاهراً «Pro» اپل، علیرغم وجود برخی از برنامه‌های شخص ثالث عالی، مدت‌هاست که از مجموعه آپشن های آن‌ها حذف شده است.

اما این حالت دوربین حرفه‌ای جدید در نسخه آی‌پد Final Cut Pro نشان می‌دهد که اپل در نهایت اراده و قدرت پردازشی را دارد که برخی از ترفندهای عکاسی و ویرایش واقعی را به گوشی‌های پرچمدار خود بیاورد.

بسیاری از بهترین گوشی‌های اندرویدی در حال حاضر این نوع کنترل‌های دستی را به‌طور پیش‌فرض ارائه می‌کنند، اما با ترکیب قدرت سیلیکون اپل با برخی از ترفندهای نرم‌افزاری که در برنامه‌هایی مانند Final Cut Pro دیده می‌شوند، اپل می‌تواند مدل‌های iPhone Pro خود را بیشتر ببرد، به‌ویژه برای ویدیو. تیراندازی کردن.

ممکن است برخی از این ویژگی‌ها برای آیفون ۱۵ اولترا که گفته می‌شود پاسخ امسال به آیفون ۱۴ پرو مکس باشد و ممکن است دارای آپشن های انحصاری مانند دوربین زوم پریسکوپ باشد، رزرو شود.

اما حداقل، یک حالت دوربین حرفه‌ای که شامل آپشن های ی مانند تعادل رنگ سفید دستی و برخی ابزارهای تجسم مفید مانند Waveforms می‌شود، باید در همه مدل‌های Pro امسال امکان‌پذیر باشد. جهش به وضوح ۸K، که انتظار داشتیم در آیفون ۱۴ پرو ببینیم، همچنین می تواند وضوح مورد نیاز برای برخی از ترفندهای ویدیویی هوشمند مانند عکاسی با دوربین چندگانه را به آنها بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *