اخبار, امنیت

آیا API های شما داده های حساسی را درز می کنند؟

API Security

بر کسی پوشیده نیست که نشت داده ها به یک نگرانی بزرگ برای شهروندان و موسسات در سراسر جهان تبدیل شده است. آنها می توانند صدمات جدی به شهرت سازمان وارد کنند، خسارات مالی قابل توجهی ایجاد کنند و حتی عواقب قانونی جدی داشته باشند. از رسوایی بدنام کمبریج آنالیتیکا گرفته تا نقض داده های Equifax، برخی نشت های بسیار بالا وجود دارد که منجر به عواقب عظیمی برای بزرگترین برندهای جهان شده است.

نقض همچنین می تواند تأثیر زیادی بر افراد داشته باشد - در نهایت منجر به از دست دادن اطلاعات شخصی مانند رمز عبور یا جزئیات کارت اعتباری می شود که می تواند توسط مجرمان برای اهداف مخرب استفاده شود. بیشتر قربانیان در معرض سرقت هویت یا کلاهبرداری مالی قرار دارند.

وقتی به حجم عظیم این نشت‌ها فکر می‌کنید، تصور می‌کنید که جهان متوقف می‌شود و بر بردار(های) حمله مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد. واقعیت تاسف بار این است که دنیا متوقف نشد. برای جالب‌تر کردن چیزها، برجسته‌ترین بردار حمله احتمالاً آن چیزی نیست که شما یا هرکسی فکر می‌کنید. باور کنید یا نه، رابط های برنامه نویسی برنامه (API) عامل اصلی قرار گرفتن در معرض و مصالحه هستند.

درست است، هکرها به طور فزاینده ای از API ها برای دسترسی به داده های حساس و استخراج آن ها بهره برداری می کنند. تنها در سال ۲۰۲۲، ۷۶ درصد از متخصصان امنیت سایبری اعتراف کردند که یک حادثه مربوط به امنیت API را تجربه کرده‌اند. اگر این به اندازه کافی جلب توجه نمی کرد، کسب و کارهای ایالات متحده بیش از ۲۳ میلیارد دلار ضرر ناشی از نقض های مربوط به API در همان دوره زمانی متحمل شدند. و متأسفانه، بسیاری از سازمان ها تازه شروع به توجه کرده اند.

با این اوصاف، در این مقاله، پیامدهای بالقوه نشت داده ها، نقش و تأثیر API ها و همچنین نحوه محافظت سازمان ها از خود در برابر این خطرات را تحلیل خواهیم کرد.

محافظت از داده هایی که از API های شما عبور می کنند

اگر در IT کار می کنید، واضح است که کنترل های امنیتی برای جلوگیری از افشای یا درز داده های حساس چقدر ضروری هستند. به این ترتیب، سازمان ها باید اقدامات بیشتری را برای محافظت از داده های خود در برابر دسترسی غیرمجاز انجام دهند. شرکت ها باید در آخرین اقدامات امنیتی سرمایه گذاری کنند و اطمینان حاصل کنند که همه کارکنان از اهمیت حفاظت از اطلاعات حساس آگاه هستند. اگر تاکنون به این تصویر دست نیافته اید، این تمرین قطعاً باید شامل سرمایه گذاری در امنیت API باشد.

به طور شگفت انگیزی برای بسیاری از متخصصان فناوری، ترافیک API اکنون بیش از ۸۰ درصد از ترافیک فعلی اینترنت را تشکیل می دهد، با افزایش سرعت تماس های API دو برابر ترافیک HTML. وقتی این آمار را باز می‌کنید، به سرعت مشخص می‌شود که APIها با انواع داده‌ها تعامل دارند - از جمله داده‌های حساس مانند اطلاعات کارت اعتباری، سوابق سلامت، شماره‌های تامین اجتماعی، و غیره. امنیت شبکه، محیط و برنامه صادقانه بگویم، بسیاری از سازمان‌ها حتی با دانستن اینکه واقعاً چند API دارند، مشکل دارند.

بسیار هشدار دهنده است، درست است؟ به قول قدیمی ها، شما نمی توانید از چیزی که نمی بینید محافظت کنید. و بدون موجودی API دقیق و بینش در مورد ترافیک داده های حساس، نمی توانید به اندازه کافی آسیب پذیری های احتمالی و نشت داده ها را برطرف کنید.

دروازه‌های API و فایروال‌های برنامه کاربردی وب (WAF) فقط دید محدودی را در دارایی API شما ایجاد می‌کنند، زیرا آنها فقط ترافیک API را نشان می‌دهند که از طریق آنها هدایت می‌شود. همچنین به خاطر داشته باشید که موجودی API چیزی بیش از یک عدد است. شما باید بدانید که چند API دارید، از جمله API های سایه و زامبی، و همچنین انواع داده هایی که با آنها درگیر هستند. نکته منفی دیگر در مورد WAF ها و دروازه ها - آنها به سادگی امکان مشاهده انواع داده های حساسی را که از API های شما عبور می کنند فراهم نمی کنند. بدون آن، در صورت افشای داده های حساس می تواند عواقب ناگواری داشته باشد.

رعایت مقررات انطباق

هنگامی که میزان فزاینده داده‌های جمع‌آوری و ذخیره‌شده را در نظر می‌گیرید، رعایت مقررات انطباق با داده‌ها به همان اندازه برای ایمن کردن داده‌های حساس مهم است. از آنجایی که هر دو روش چقدر به یکدیگر وابسته هستند، ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما انطباق داده ها طیف گسترده ای از موضوعات، از جمله سیاست های حفظ حریم خصوصی، اقدامات امنیتی داده ها و حقوق مشتری را پوشش می دهد.

برای پرداختن به متغیرهایی مانند صنعت، جغرافیا و نوع داده، تنظیم‌کننده‌ها در سراسر جهان به وضع و گسترش الزاماتی برای نحوه مدیریت اطلاعات حساس سازمان‌ها مانند GDPR، HIPAA، PCI DSS، CCPA و غیره ادامه می‌دهند.

رعایت این مقررات می تواند به محافظت از حریم خصوصی مشتریان، جلوگیری از نقض داده ها و اطمینان از ایمن بودن داده های جمع آوری شده و محافظت در برابر دسترسی یا سوء استفاده غیرمجاز کمک کند. این بدان معناست که شناسایی محل نگهداری داده ها، مکان انتقال و همچنین مکان دسترسی به آن برای اطمینان از رعایت و اجتناب از جریمه های پرهزینه بسیار مهم است.

باز هم، اینجاست که API ها نقش اصلی را ایفا می کنند. API ها بافت همبند بین برنامه ها و دستگاه های شما هستند. چه متوجه شوید یا نه، داده های حساس سازمان شما در حال عبور از API ها هستند. متأسفانه، ایده حفظ انطباق در یک سازمان هنوز به عنوان تمرینی که صرفاً شامل زیرساخت های قدیمی است، تصور می شود. رهبران کسب و کار و فناوری اطلاعات باید به سرعت حرکت کنند زیرا انطباق با ظهور API ها ابعاد کاملاً جدیدی به خود می گیرد. قابلیت مشاهده API باید از اهمیت بالایی برخوردار باشد زیرا نشت داده های حساس می تواند منجر به نقض شدید انطباق شود.

چگونه API ها و داده های حساس خود را ایمن کنیم

راه حل های امنیتی برنامه های کاربردی سنتی در پشته های امنیت سایبری اساسی بوده اند. با این حال، علیرغم سوابق موفقیت آمیز خود، API ها چالش های امنیتی منحصر به فردی را ارائه می دهند که این راه حل ها نمی توانند به آنها رسیدگی کنند. همانطور که قبلاً ایجاد کردیم، دروازه‌های API و WAFها فقط به ترافیک API که از آنها عبور می‌کند، دید می‌دهند.

وقتی نوبت به داشتن ابزارهای مناسب می رسد، باید روی کنترل های امنیتی API در طول چرخه عمر توسعه نرم افزار سرمایه گذاری کنید تا اطمینان حاصل کنید که API های شما از کد تا تولید محافظت می شوند. اگر در مورد محافظت از داده های حساس خود و رعایت مقررات حفظ حریم خصوصی داده ها جدی هستید، این واقعاً تنها استراتژی ملموس است. چهار ستونی که یک پلتفرم امنیتی API هدفمند را تشکیل می دهند عبارتند از: کشف API، مدیریت وضعیت، حفاظت در زمان اجرا و تست امنیت API. بیایید نگاهی اجمالی به هر یک بیندازیم و اینکه چگونه به شما کمک می‌کند از داده‌های حساس خود محافظت کنید:

کشف API : کشف API شما را قادر می سازد تا همه API های خود را در همه منابع داده و محیط ها شناسایی و موجودی کنید.

مدیریت وضعیت بدن : مدیریت وضعیت یک نمای جامع از ترافیک، کد و تنظیمات برای ارزیابی وضعیت امنیتی API سازمان ارائه می دهد. همچنین تمام اشکال داده های حساسی که از طریق API ها حرکت می کنند را شناسایی می کند.

Runtime Protection : ابزارهای زمان اجرا با استفاده از نظارت مبتنی بر هوش مصنوعی و ML، ناهنجاری‌ها و تهدیدات بالقوه را در ترافیک API شما شناسایی می‌کنند و بر اساس خط‌مشی‌های واکنش از پیش انتخاب‌شده‌تان به حادثه، اصلاح را تسهیل می‌کنند.

تست امنیت API : تست امنیت API به دنبال حذف آسیب‌پذیری‌ها قبل از تولید، کاهش ریسک و در نتیجه تقویت برنامه انطباق شما است.

همانطور که می بینید، یک پلت فرم امنیتی جامع API برای به دست آوردن کنترل کامل بر روی داده های حساس شما مورد نیاز است. با این حال، همچنین می تواند کمی طاقت فرسا باشد. با این گفته، یک مکان خوب برای شروع، آشنایی با مدیریت وضعیت است. از آنجایی که این جنبه جایی است که اطلاعات شناسایی شخصی (PII) طبقه بندی و سازماندهی می شود، احتمالاً بهتر است از اینجا شروع کنید. برای شروع می توانید یک نسخه رایگان از راهنمای قطعی مدیریت وضعیت API را دانلود کنید.


این مقاله جالب بود؟ ما را در توییتر و لینکدین دنبال کنید تا محتوای اختصاصی بیشتری را که پست می کنیم بخوانید.

خبرکاو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *