سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

آیا پول‌های مسدودشده خودروهای وارداتی آزاد شده است؟

روز گذشته خبرگزاری ایسنا به نقل از مدیر سامانه یکپارچه خودرو، اعلام کرد که پول‌های مسدودشده خودروهای وارداتی آزاد شده است. «مهدی تقدسی» در گفتگو با خبرگزاری ایسنا اعلام کرد که متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سیستم بانکی، 500 میلیون تومان وجه مسدودشده خود را برداشت کنند. حال آن‌که به نظر می‌رسد چنین اتفاقی در عمل رخ نداده است. آن‌گونه که کاربران در شبکه‌های اجتماعی عنوان کرده‌اند، هنوز امکان برداشت پول‌های مسدودشده خودروهای وارداتی برای آن‌ها وجود ندارد. کاربران ...

روز گذشته خبرگزاری ایسنا به نقل از مدیر سامانه یکپارچه خودرو، اعلام کرد که پول‌های مسدودشده خودروهای وارداتی آزاد شده است. «مهدی تقدسی» در گفتگو با خبرگزاری ایسنا اعلام کرد که متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سیستم بانکی، 500 میلیون تومان وجه مسدودشده خود را برداشت کنند. حال آن‌که به نظر می‌رسد چنین اتفاقی در عمل رخ نداده است.

آن‌گونه که کاربران در شبکه‌های اجتماعی عنوان کرده‌اند، هنوز امکان برداشت پول‌های مسدودشده خودروهای وارداتی برای آن‌ها وجود ندارد. کاربران پس از تماس با بانک‌ها نیز متوجه شده‌اند که هنوز دستورالعمل یا بخشنامه‌ای برای آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده از سوی بانک‌ها ارائه نشده است. پس تا زمانی که بخشنامه آزادسازی وجه بلوکه‌شده از سوی دفتر مرکزی بانک به تمام شعبات آن ارسال نشود، امکان برداشت پول‌های مسدودشده خودروهای وارداتی وجود ندارد.

پول‌های مسدودشده خودروهای وارداتی هنوز آزاد نشده است

البته این روند در مراحل اول و دوم ثبت‌نام خودروهای یکپارچه نیز تکرار شده بود. به‌طور معمول هنگامی که خبر آزادسازی پول بلوکه‌شده منتشر می‌شود، هنوز بانک‌ها بخشنامه‌های مربوط به خود را منتشر نکرده‌اند. پس مدت زمانی طول می‌کشد تا کاربران بتوانند پول‌های بلوکه‌شده خود را از حساب خارج کنند. کاربران برای آن‌که بدانند چه زمانی موعد برداشت وجه بلوکه‌شده فرا می‌رسد، باید اخبار مرتبط به حوزه بانکی را پیگیری کنند. همچنین انتظار داریم که با رخ‌دادن چندباره این اتفاق، مدیران سامانه یکپارچه اظهارنظرهای دقیقی را در این مورد بیان کنند و با اعلام زودهنگام یک خبر، موجب آشفتگی مشتریان نشوند.

پول‌های مسدودشده خودروهای وارداتی

طی مرحله جدید ثبت‌نام خودروهای وارداتی، متقاضیان بایستی مبلغ 500 میلیون تومان را در حساب بانکی خود بلوکه می‌کردند تا امکان ثبت‌نام خودرو برای آن‌ها فراهم شود. در این مرحله بسیاری از حساب‌های بلوکه‌شده متعلق به بانک ملت هستند. این بانک در تبلیغات گوناگون، آمادگی خود را برای همکاری در فرآیند ثبت‌نام خودروهای وارداتی اعلام کرده بود. در این مرحله از ثبت‌نام جدید خودروهای وارداتی، تنها خودروهای چینی قابل انتخاب توسط مشتریان بودند.

خبرکاو