متن خبر

آیا واقعاً نیاز به استفاده از دهان شویه دارید؟

آیا واقعاً نیاز به استفاده از دهان شویه دارید؟

اخبارآیا واقعاً نیاز به استفاده از دهان شویه دارید؟
شناسهٔ خبر: 267768 -
خبرکاو:

فردی دهانشویه <a href= را در فنجان می ریزد." width="1600" height="900">
Orawan Pattarawimonchai/Shutterstock.com

هنگامی که به یک روال بهداشت دهان فکر می کنید، احتمالاً به مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و استفاده از دهان شویه فکر می کنید. بدیهی است که شما نیاز به مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دارید، اما آیا دهانشویه واقعا ضروری است؟

اگرچه ممکن است شنیدن آن تکان دهنده باشد، اما اگر دندان ها و لثه های سالمی دارید، دهانشویه یک مرحله ضروری نیست.

کسانی که دارای یک برنامه بهداشتی با کیفیت هستند که شامل مسواک زدن به مدت دو دقیقه، دو بار در روز و نخ دندان کشیدن یک بار در روز است، نباید به دهانشویه نیاز داشته باشند. البته باید با دندانپزشک خود مشورت کنید، اما به طور کلی، این یک الزام نیست. با این حال، این بدان معنا نیست که شما نباید از آن استفاده کنید. دهانشویه مزایای دیگری دارد که می تواند به دندان ها و لثه های شما کمک کند.

دهانشویه ها می توانند همه کارها را انجام دهند، از تازه کردن نفس گرفته تا جلوگیری از پوسیدگی دندان و کاهش التهاب لثه. اگر می خواهید اقدامات پیشگیرانه انجام دهید، بله، دهانشویه هنوز هم ایده خوبی است. حتی انجمن دندانپزشکی آمریکا آن را "مزایای اضافی" برای روتین مراقبت از دهان شما می نامد و خاطرنشان می کند که جای مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را نمی گیرد.

اگر به دنبال استفاده از دهانشویه هستید، به دنبال گزینه هایی باشید که دارای مهر پذیرش ADA هستند و در مورد اقدامات پیشگیرانه یا درمان هایی که می تواند برای دندان ها و لثه های شما مفید باشد با دندانپزشک خود مشورت کنید.

همچنین، مطمئن شوید که روال مراقبت از دهان خود را به ترتیب صحیح انجام دهید. دهانشویه در واقع باید اولین قدم شما باشد، زیرا می تواند باکتری های انباشته شده را از خواب شستشو دهد و هنگام استفاده در عصر، می تواند ذرات به دام افتاده را آزاد کند. با این حال، این توصیه به طور کامل تنظیم نشده است. انجمن دندانپزشکی آمریکا می گوید می توان از آن پس از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن نیز استفاده کرد. اصولاً در وسط برنامه خود آبکشی نکنید.

اگر می‌خواهید با حذف دهانشویه، برنامه‌های روتین صبحگاهی خود را کاهش دهید، آن را دنبال کنید.

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است