متن خبر

آیا غذا خوردن فصلی ارزان تر است؟

آیا غذا خوردن فصلی ارزان تر است؟

اخبارآیا غذا خوردن فصلی ارزان تر است؟
شناسهٔ خبر: 266440 -
خبرکاو:

راهروی محصولات در یک فروشگاه مواد غذایی
استفان مالوخ/Shutterstock.com

احتمالاً شنیده اید که مردم در مورد غذا خوردن فصلی برای فواید سلامتی صحبت می کنند، اما وقتی نوبت به بودجه خواربار شما می رسد، آیا این عمل می تواند مفید باشد؟ همانطور که معلوم است، خوردن فصلی ممکن است ایده خوبی باشد.

وقتی فصلی غذا می خورید، به احتمال زیاد در خواربارفروشی در پول خود صرفه جویی می کنید.

کارش دقیقا چطوره؟ خوب، همه چیز در مورد عرضه است. هنگامی که میوه ها و سبزیجات در فصل هستند، (معمولا) مقدار زیادی وجود دارد. در نتیجه قیمت ها کمتر می شود. وقتی محصولات خارج از فصل را خریداری می کنید، احتمال زیادی وجود دارد که از کشورهای دیگر وارد شده باشد. در نتیجه، ورود به فروشگاه‌ها گران‌تر است و این هزینه به مصرف‌کننده منتقل می‌شود.

پس اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه هستید، تغییر به محصولات فقط فصلی ممکن است به کاهش صورتحساب خواربار فروشی شما کمک کند، اما مزایای آن فقط به کیف پول شما محدود نمی شود. برخی از مطالعات نشان داده‌اند که محصولات فصلی ممکن است دارای مواد مغذی و ویتامین‌های بیشتری باشند و از استفاده از عوامل رسیدن برای تسریع روند رشد خودداری کنند.

بعلاوه، زمانی که برای تامین تقاضا نیاز به تولید فله ای باشد، میوه یا سبزی می تواند آسیب ببیند زیرا تمرکز بر کمیت و نه کیفیت می شود. به طور معمول، این اقلام به طور انتخابی پرورش می یابند، و در طول این فرآیند، رسیدن یکنواخت و ماندگاری مداوم نسبت به سایر عوامل که می تواند منجر به تولید کم رنگ شود، ارزش گذاری می شود.

اگر - مانند بسیاری از مردم - به دنبال صرفه جویی در فروشگاه مواد غذایی هستید، خرید محصولاتی که در فصل هستند ممکن است مکان خوبی برای شروع باشد.

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است