اخبار, فناوری, گوشی

آیا در کپی و ذخیره فایل ها در ویندوز مشکل دارید؟ این می تواند دلیل آن باشد

مایکروسافت تأیید کرده است که برخی از برنامه‌های ۳۲ بیتی هنگام کپی و ذخیره فایل‌ها در نسخه‌های مختلف ویندوز با مشکل مواجه هستند.

این مشکل بر تعدادی از برنامه‌ها و برنامه‌های مایکروسافت آفیس معروف، از جمله ورد و اکسل تأثیر می‌گذارد و کاربران متوجه می‌شوند که نمی‌توانند کار خود را ذخیره کنند و با پیام‌های خطای «سند ذخیره نشد» مواجه می‌شوند.

مایکروسافت او میگوید که این مشکل عمدتاً بر کاربران سازمانی و تجاری تأثیر می‌گذارد و مصرف‌کنندگان و کسانی که از دستگاه‌های ویندوزی در خانه خود استفاده می‌کنند، بعید است که تحت تأثیر قرار گیرند.

مشکلات کپی ویندوز

این شرکت در صفحه پشتیبانی با تشریح این مشکلات گفت: "شما ممکن است در هنگام ذخیره، یا کپی کردن یا پیوست کردن فایل ها با استفاده از برنامه های ۳۲ بیتی که آدرس بزرگی دارند و از API CopyFile استفاده می کنند، مشکلات متناوب داشته باشید."

هنگام استفاده از برخی نرم‌افزارهای امنیتی تجاری/تجاری که از آپشن های فایل توسعه‌یافته استفاده می‌کنند، دستگاه‌های ویندوز بیشتر تحت تأثیر این مشکل قرار می‌گیرند.»

مایکروسافت خاطرنشان می کند که همه بیلدهای محبوب ویندوز تحت تأثیر قرار گرفته اند، از جمله ویندوز ۱۱، نسخه ۲۲H2. ویندوز ۱۰، نسخه ۲۲H2؛ ویندوز ۱۱، نسخه ۲۱H2؛ و ویندوز ۱۰ نسخه ۲۱H2.

هیچ گزارشی مبنی بر اینکه فایل اکسپلورر تحت تأثیر مشکل کپی قرار گرفته باشد، گزارش نشده است، اما مایکروسافت خاطرنشان می‌کند که CopyFile API استفاده شده توسط تعدادی از برنامه‌های خاص ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد. این شرکت اضافه کرد که برنامه‌های ۶۴ بیتی تحت تأثیر این مشکل قرار نمی‌گیرند، که از برنامه‌هایی که ۳۲ بیتی هستند و آدرس بزرگی ندارند نیز جلوگیری می‌کند.

مایکروسافت تنها توانسته است اصلاحی را برای ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱ ۲۱H2 منتشر کند که از طریق سیستم Known Issue Rollback در دسترس است و اضافه می کند که در حال کار بر روی یک پچ برای نسخه های دیگر است و به زودی به روز رسانی را ارائه خواهد کرد.

این شرکت می گوید که کاربران ممکن است بتوانند به سادگی با تلاش برای ذخیره یا کپی مجدد مشکل را حل کنند.

توصیه مایکروسافت او میگوید : «از آنجایی که مشکل متناوب است، احتمالاً در تلاش بعدی موفق خواهد شد».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *