متن خبر

آکامای به ابر می رسد

آکامای به ابر می رسد

اخبارآکامای به ابر می رسد
شناسهٔ خبر: 266322 -
خبرکاو:

یک سال پیش، Akamai لینود را به مبلغ 900 میلیون دلار خریداری کرد. در آن زمان، Akamai بيان کرد که می خواهد لینود را با پلت فرم لبه و خدمات امنیتی خود ترکیب کند. جای تعجب نیست که این دقیقاً همان کاری است که اکنون با راه اندازی Akamai Connected Cloud جدید خود انجام می دهد - یک پلتفرم لبه و ابری با توزیع گسترده که شامل 11 سایت اصلی موجود Linode، بیش از 4200 مکان لبه Akamai در 134 کشور، قابلیت های شبکه Akamai است. همچنین 50 ابر محلی توزیع شده جدید که از اواخر امسال به همین تعداد شهر پخش خواهند شد.

البته Akamai مدت‌هاست که به شبکه تحویل محتوا معروف بوده و در سال‌های اخیر امنیت و قابلیت‌های محاسباتی لبه‌تری را نیز به شبکه خود اضافه کرده است. اکنون با استفاده از DNA Linode برای ایجاد یک پلتفرم فول استک برای توسعه دهندگان قدم بعدی را برمی دارد.

اعتبار تصویر: Akamai

Shawn Michels، معاون مدیریت محصول Akamai، در یک نشست مطبوعاتی پیش از کنفرانس امروز گفت: «کاری که Akamai هرگز انجام نداده بود - و نوعی تکامل بعدی که ما در حال انجام آن هستیم - مکانی است که توسعه دهندگان می توانند برنامه های خود را بسازند. اعلامیه " پس شما این شبکه عظیم و توزیع شده در سطح جهانی را دارید که به مشتریان اجازه می دهد ارائه کنند و ایمن باشند. اما اکنون، ما به یک پلتفرم نیاز داریم که به مشتریان اجازه ساختن بدهد. از طریق خرید Linode و کاری که در نقشه راه خود انجام می دهیم، ما واقعاً خدمات و فناوری رایانش ابری خود را ایجاد می کنیم. اولین چیزی که امروز رونمایی می کنیم، گرد هم آوردن این سه پلتفرم یا سه مجموعه از خدمات در یک پلتفرم جهانی واحد برای ایجاد Akamai Connected Cloud است.

به عنوان بخشی از این توسعه، Akamai همچنین در حال گسترش ردپای موجود Linode با 13 سایت اصلی جدید، از جمله سه سایت جدید در مقیاس سازمانی در ایالات متحده و اروپا است که به ستون فقرات شبکه Akamai متصل خواهند شد. این سایت‌های جدید در سه ماهه دوم سال راه‌اندازی می‌شوند و الگوی 10 سایت جدید دیگری هستند که شرکت قصد دارد در طول سال آینده در سراسر جهان راه‌اندازی کند.

توجه داشته باشید که Akamai به عمد این مکان ها را "سایت" می نامد و نه مراکز داده. این شرکت در حال ساخت مراکز داده جدید برای این کار نیست، بلکه با استفاده از امکانات کولوکیشن - از جمله برخی که Akamai در حال حاضر از آنها استفاده می کند.

تام لیتون، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Akamai، گفت: "ما رویکرد متفاوتی را برای محاسبات ابری در نظر می گیریم - بر اساس 25 سال تجربه مقیاس گذاری و ایمن سازی اینترنت برای بزرگترین شرکت های جهان." Akamai در حال ساخت ابری است که دهه آینده نیاز دارد.

مانند برخی از ابرهای بزرگتر، Akamai همچنین قصد دارد تعدادی سایت محلی کوچک را در شهرهای منتخب راه اندازی کند، جایی که قابلیت های ابری اولیه را ارائه می دهد که دسترسی کم تاخیر به خدمات خود را برای مشتریان محلی فراهم می کند. با این حال، یک تفاوت با آنچه مانند گوگل و AWS انجام می‌دهند این است که Akamai می‌خواهد بر شهرهایی تمرکز کند که در مکان‌های صعب العبوری قرار دارند که در حال حاضر توسط رقبای آن خدمات ارائه نمی‌شود.

به دلیل پیشینه شبکه Akamai، این شرکت انتظار دارد که بتواند قیمت خروجی بسیار تهاجمی را ارائه دهد. با این حال، هنگامی که در مورد قیمت‌گذاری پرسیده شد، این شرکت فراتر از برنامه‌های خود برای ارائه قیمت‌های خروجی بسیار پایین، جزئیات خاصی را به اشتراک نمی‌گذارد. "قیمت ما بسیار رقابتی خواهد بود. با توجه به توانایی ما در اعمال اقتصاد شبیه CDN برای هزینه های خروج ابری، انتظار داریم که بتوانیم به بسیاری از مشتریان سازمانی قیمت خروجی ارائه دهیم که می تواند 80٪ کمتر از آنچه که آنها به آن عادت کرده اند باشد.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است