متن خبر

آپدیت جدید Xbox Series X می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند

آپدیت جدید Xbox Series X می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند

اخبارآپدیت جدید Xbox Series X می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند
شناسهٔ خبر: 267375 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

به‌روزرسانی «Carbon Aware» اکنون برای Xbox Series X منتشر شده است، که حالت‌های ذخیره انرژی جدیدی را اضافه می‌کند که می‌تواند به کاهش قبض انرژی شما کمک کند.

این سیستم عامل جدید برای اولین بار در ژانویه به اعضای Xbox Insider ارائه شد، اما اکنون برای همه دارندگان Xbox Series X در دسترس است. برای شروع کار با حالت‌های جدید صرفه‌جویی در مصرف انرژی، یک تکان دادن کلید ساده است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که "Instant On" را در منوی تنظیمات فعال کنید، که به طور موثر جایگزین حالت خواب قبلی می‌شود.

مایکروسافت ادعا می کند (در برگه جدید باز می شود) که تنظیمات خاموش کردن جدید برای سیستم تا 20 برابر کارآمدتر است. این را می توان در ارقام مصرف انرژی نشان داد، زیرا حالت جدید فقط 0.5 وات برق مصرف می کند در مقایسه با مصرف برق 10-15 وات Xbox Series X در حالت خواب.

از طریق حالت Instant On، می‌توانید برخی از بهترین بازی‌های Xbox Series X را دانلود کنید و به‌روزرسانی‌های سفت‌افزار را مانند قبل نصب کنید، پس وقتی کنترلر را کنار گذاشتید، با خاموش شدن سیستم، کارها کارآمدتر می‌شوند. اگر افزایش قبوض انرژی هنگام اجرای کنسول Xbox Series X برای شما نگران کننده بوده است، این به روز رسانی می تواند در ماه های آینده به شما کمک کند.

همه اینها بخشی از برنامه توسعه یافته مایکروسافت برای "ساخت آینده ای پایدارتر از بازی ها" است که تنها یک سال است که روی کارت ها وجود دارد. تنظیمات خاموش شدن در ابتدا در ماه مارس اعلام شد (در برگه جدید باز می شود) 2022، پس مدت زیادی از آن می گذرد.

این تنها اقدامی است که سازنده سخت افزار می خواهد برای سیستم در نظر بگیرد. مایکروسافت همچنین ایده کاهش وفاداری گرافیکی و عملکرد بازی را برای کاهش هزینه ها آزمایش کرده است. این هنوز محقق نشده است، اما نظرسنجی انجام شده با اعضای Xbox Insider نشان می دهد که این ویژگی مورد نظر برخی از گیمرها است.

تلاش های انجام شده توسط مایکروسافت در نهایت گامی در مسیر درست است. وقتی مردم برای روشن نگه داشتن چراغ‌ها و گرم کردن خانه‌هایشان تلاش می‌کنند، کنترل دقیق‌تر گیمرها بر خروجی انرژی کنسول‌های بازی‌شان قدردانی می‌شود. از آنجایی که کاملاً اختیاری است، اگر ترجیح می‌دهید به حالت بیدار شدن خودکار و زمان‌بندی تکیه نکنید، نیازی به شرکت کردن ندارید و می‌توانید موارد را در حالت آماده به کار و خواب نگه دارید.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است