سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

آپدیت آینده دوربین Galaxy S23 بازی پرتره گرفتن شما را تقویت می کند

YMNwiFCufKsYXnJjyZZa9K-1200-80.jpg
اگر امروز سیستم دوربین گلکسی S23 خود را دوست دارید، ممکن است ماه آینده آن را بیشتر دوست داشته باشید زیرا سامسونگ ظاهراً زوم ۲ برابری را برای حالت پرتره اجرا می کند. این اطلاعات از یک ناظم در انجمن رسمی کره‌ای سامسونگ (در برگه جدید باز می‌شود) به دست می‌آید که به کاربر دیگری پاسخ می‌دهد که درخواست رفع اشکالی برای عکاسی پرتره در دستگاه پرچمدار دارد. طبق ترجمه ای که توسط Android Police ارائه شده ...

اگر امروز سیستم دوربین گلکسی S23 خود را دوست دارید، ممکن است ماه آینده آن را بیشتر دوست داشته باشید زیرا سامسونگ ظاهراً زوم ۲ برابری را برای حالت پرتره اجرا می کند.

این اطلاعات از یک ناظم در انجمن رسمی کره‌ای سامسونگ (در برگه جدید باز می‌شود) به دست می‌آید که به کاربر دیگری پاسخ می‌دهد که درخواست رفع اشکالی برای عکاسی پرتره در دستگاه پرچمدار دارد. طبق ترجمه ای که توسط Android Police ارائه شده است (در برگه جدید باز می شود) ، در به روز رسانی نرم افزار بعدی که پیش بینی می شود تا پایان ماه عرضه شود، زوم ۲ برابری ارائه خواهد شد.

اگر کنجکاو هستید که بدانید موضوع مهم چیست، به زوم ۲ برابری به عنوان حالت Goldilocks برای عکاسی پرتره در گوشی های هوشمند فکر کنید. زوم ۱ برابری در S23 برای گرفتن عکس های با زاویه باز عالی است در حالی که زوم ۳ برابر برای نمای نزدیک یا گرفتن عکس از مکان های دیدنی دور خوب است. با این حال، هیچ کدام برای گرفتن پرتره بهترین نیستند. با زوم ۲ برابری، این گزینه خوب در بین را دارید که درست است. حالت مشابهی در آیفون ۱۴ پرو وجود دارد و در واقع یکی از دلایلی بود که دوربین آن را بسیار دوست داشتیم.

مشخص نیست که آیا هر گوشی در خط S23 از این ویژگی برخوردار خواهد بود یا خیر زیرا فقط مدل استاندارد به طور خاص ذکر شده است. وقتی در مورد حالتی که به طور بالقوه برای گلکسی اس ۲۲ اولترا عرضه می شود، سؤال شد، ناظم اظهار می کند که این امکان وجود دارد، اگرچه چیزی مشخص نیست زیرا زوم ۲ برابری باید ابتدا در گلکسی S23 ارائه شود.

ما با سامسونگ تماس گرفتیم تا زوم ۲ برابری را که به خط پرچم‌دار آن می‌رسد تأیید کنیم. در صورت شنیدن این خبر به روز می شود.

رفع HDR

اصلاحات به همین جا ختم نمی شود. اخیراً اطلاعات فاش شده از Ice Universe در صنعت قابل توجه Ice Universe در توییتر (در برگه جدید باز می شود) نشان می دهد که توسعه دهندگان سامسونگ در حال کار بر روی رفع مشکل ویژگی HDR (محدوده دینامیکی بالا) Galaxy S23 Ultra هستند. خطا یک اشکالی است که باعث می شود عکس هایی از اشیاء گرفته شده در شرایط نور کم یا محیط داخلی درخشش عجیبی داشته باشند (در برگه جدید باز می شود) . اگر منبع نور اولیه در عکس باشد، این اثر تشدید می شود. جزئیات اشیاء نیز از بین می روند و باعث می شوند اشیا لاستیکی تر به نظر برسند. بر اساس گزارش‌ها، این مشکل ناشی از مشکلی است (در برگه جدید باز می‌شود) با «قاب مقدار نوردهی و نگاشت تن محلی» در S23 Ultra.

متن درز Ice Universe به زبان کره‌ای است، اما بر اساس ترجمه دیگری که SamMobile ارائه کرده است، بیان می‌کند که «بهبودها در حال انجام است و در نسخه بعدی گنجانده خواهد شد» ظاهراً اشاره به وصله‌ای دارد که اواخر این ماه ارائه می‌شود.

در سال ۲۰۲۳ تعداد زیادی اصلاحات دوربین برای گلکسی اس ۲۳ مانند افزایش پایداری ضبط ویدیو دیده شده است، اما کارهای بیشتری برای انجام دادن وجود دارد. در ماه مارس، مردم شروع به شکایت از عکس‌های گرفته شده با تلفن کردند که به‌طور عجیبی تار می‌شدند . به نظر می رسد سامسونگ هنوز به این مشکل رسیدگی نکرده است زیرا پست های اخیر Reddit (در تب جدید باز می شود) نشان می دهد که مردم هنوز با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. مشخص نیست که غول فناوری در حال کار بر روی رفع این مشکل خاص است یا خیر. امیدواریم که باشد.

اگر به فکر ساخت سوئیچ دوربین گوشی های هوشمند هستید، فهرست TechRadar را از بهترین دوربین های تلفن های همراه برای سال ۲۰۲۳ تحلیل کنید.