سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

آنچه باید از جدیدترین شرایط فروش لاستیک دولتی بدانید

مدتی‌ است که شرایط فروش لاستیک دولتی تغییر کرده است. عرضه لاستیک دولتی به‌صورت اینترنتی متوقف شده است و مشتریان تنها قادر به خرید این کالا از روش حضوری هستند. اکنون و براساس اعلام سامانه جامع تجارت، مقررات جدیدی برای فروش لاستیک دولتی اعمال شده‌اند. براساس شرایط جدید، فروشندگان لاستیک دولتی در زمان فروش این کالا به مشتری، باید شماره برگ سبز خودرو و پنج رقم آخر شماره شاسی اتومبیل را دریافت و ثبت کنند. این عملیات با ...

مدتی‌ است که شرایط فروش لاستیک دولتی تغییر کرده است. عرضه لاستیک دولتی به‌صورت اینترنتی متوقف شده است و مشتریان تنها قادر به خرید این کالا از روش حضوری هستند. اکنون و براساس اعلام سامانه جامع تجارت، مقررات جدیدی برای فروش لاستیک دولتی اعمال شده‌اند.

براساس شرایط جدید، فروشندگان لاستیک دولتی در زمان فروش این کالا به مشتری، باید شماره برگ سبز خودرو و پنج رقم آخر شماره شاسی اتومبیل را دریافت و ثبت کنند. این عملیات با همکاری سازمان فراجا انجام می‌شود و هدف آن استعلام اطلاعات خودرو است.

تا پیش از این تنها کد ملی و شماره تلفن همراه مالک خودرو هنگام خرید تایر دولتی دریافت می‌شد. اکنون شماره برگ سبز خودرو و همچنین شماره شاسی اتومبیل نیز به این اطلاعات گفت ه شده است. فروشندگان لاستیک دولتی باید از تاریخ 23 بهمن 1402، این اطلاعات را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند. پس فروش لاستیک دولتی با ثبت اطلاعات قدیمی مشتریان دیگر امکان‌پذیر نیست.

نگاهی به روند تغییرات شرایط فروش لاستیک دولتی

تغییرات ایجادشده در فرآیند فروش لاستیک دولتی، به واسطه جلوگیری از احتکار تایر و سوءاستفاده تنظیم شده است. با ثبت دقیق آمار خرید لاستیک هر خودرو، امکان پیگیری فروش تایر و همچنین میزان مصرف لاستیک به ازای خودرو را مهیا می‌کند. به گفته سازمان توسعه تجارت، این تغییرات به‌منظور شفافیت در توزیع لاستیک دولتی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان اعمال شده است.

شرایط فروش لاستیک دولتی

طرح فروش لاستیک دولتی به‌منظور مدیریت بازار تایر، از دو سال پیش آغاز شد. در ابتدای این طرح، امکان عرضه تایر دولتی به‌صورت آنلاین و حضوری وجود داشت. با خرید آنلاین می‌توانستید چهار حلقه تایر سهمیه‌ای دریافت کنید که به روش پستی برای شما ارسال می‌شدند. البته این روش تأخیر بسیاری داشت، پس اکثر مشتریان از روش خرید حضوری استقبال می‌کردند. در روش خرید حضوری مشتری دو حلقه تایر را به‌صورت فوری تحویل می‌ گرفت. از میانه سال 1402، بخش خرید اینترنتی حذف شد و تنها تایر سهمیه‌ای به‌صورت حضوری ارائه می‌شد. اکنون نیز خرید این تایرها به‌صورت حضوری نیازمند ثبت اطلاعات کامل خریدار و اتومبیل او خواهد بود.

خبرکاو