متن خبر

آموزش پایتون با طعم توت فرنگی

آموزش پایتون با طعم توت فرنگی

آموزش پایتون خبرکاو
شناسهٔ خبر: 110539 -
خبرکاو:

آموزش پایتون -بخش اول

پایتون یک زبان برنامه نویسی سطح بالا تفسیر ، تعاملی ، شی گرا و سطح بالا است. این کتاب توسط Guido van Rossum داخل طول ۱۹۸۵-۱۹۹۰ ایجاد شده است. مانند پرل ، کد منبع پایتون نیز تحت مجوز عمومی GNU (GPL) موجود است. داخل این آموزش درک کافی داخل مورد زبان برنامه نویسی پایتون وجود دارد.

چرا پایتون را یاد بگیریم؟

پایتون یک زبان برنامه نویسی سطح بالا ، تفسیر ، تعاملی و شی گرا است. پایتون به گونه ای طراحی شده است که بسیار قابل خواندن باشد. این کلمات کلیدی انگلیسی را اغلب استفاده می کند داخل جایی که سایر زبان ها از نگارشی استفاده می کنند ، و ساخت های نحوی کمتری نسبت به سایر زبان ها دارند.

پایتون برای دانشجویان و متخصصان شاغل باید یک مهندس نرم افزار عالی باشد ، مخصوصاً وقتی که داخل زمینه توسعه وب کار می کند ، تبدیل شود. من برخی از مزایای اصلی یادگیری پایتون را ذکر می کنم:

پایتون تفسیر می شود – پایتون توسط مترجم داخل زمان اجرا پردازش می شود. نیازی نیست قبل از اجرای برنامه ، برنامه خود را کامپایل کنید. این شبیه به PERL و PHP است.

پایتون تعاملی است – شما داخل واقع می توانید سریعاً داخل پایتون بنشینید و مستقیماً با مفسر تعامل برقرار کنید تا برنامه های خود را بنویسید.

پایتون شیء گرا است – پایتون از سبک یا شیوه برنامه نویسی شی گرا پشتیبانی می کند که کد را درون اشیاء محصور می کند.

پایتون یک زبان مبتدی است – پایتون یک زبان عالی برای برنامه نویسان سطح مبتدی است و از توسعه طیف گسترده ای از برنامه ها از پردازش متن ساده گرفته تا مرورگرهای WWW گرفته تا بازی ها پشتیبانی می کند.

ویژگی های پایتون

در زیر ویژگی های مهم برنامه نویسی پایتون وجود دارد

این برنامه از روشهای برنامه نویسی کاربردی و ساختاری و همچنین OOP پشتیبانی می کند.

این می تواند به عنوان یک زبان برنامه نویسی مورد استفاده قرار گیرد یا می توان آن را به بایت کد برای ساخت برنامه های بزرگ وارد کرد.

این نوع داده های پویا سطح بسیار بالا را فراهم می کند و از تحلیل نوع پویا پشتیبانی می کند.

این مجموعه از جمع آوری زباله های اتوماتیک پشتیبانی می کند.

می توان آن را به راحتی با C ، C ++ ، COM ، ActiveX ، CORBA و Java جا داد.

سلام جهان با استفاده از پایتون.

فقط برای اینکه کمی درمورد پایتون هیجان داشته باشم ، قصد دارم یک برنامه کوچک معمولی Python Hello World را برای شما رقم بزنم ، می توانید با استفاده از لینک Demo آن را امتحان کنید.

print ("Hello, Python!");

برنامه های پایتون

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، پایتون یکی از پرکاربردترین زبان داخل وب است. من داخل اینجا قصد دارم تعداد کمی از آنها را فهرست کنم:

آسان برای یادگیری – پایتون دارای چند کلمه کلیدی ، ساختار ساده و نحوی واضح تعریف شده است. این به دانش آموز اجازه می دهد تا به سرعت زبان را انتخاب کند.

خواندن آسان – کد پایتون به وضوح تعریف شده و برای چشم قابل مشاهده است.

نگهداری آسان – کد منبع پایتون برای نگهداری بسیار ساده است.

یک کتابخانه استاندارد گسترده – بخش عمده ای از کتابخانه پایتون بسیار قابل حمل و متقابل است که داخل UNIX ، Windows و Macintosh سازگار است.

حالت تعاملی – پایتون از یک حالت تعاملی پشتیبانی می کند که امکان آزمایش تعاملی و اشکال زدایی قطعه های کد را فراهم می کند.

قابل حمل – پایتون می تواند بر روی انواع مختلفی از سیستم عامل های سخت افزاری اجرا شود و رابط کاربری یکسانی داخل همه سیستم عامل ها داشته باشد.

Extendable – می توانید ماژول های سطح پایین را به مفسر پایتون اضافه کنید. این ماژول ها برنامه نویسان را قادر می سازند که ابزارهای خود را اضافه یا سفارشی کنند تا کارآمدتر باشند.

بانک اطلاعاتی – پایتون واسط تمام بانکهای اطلاعاتی تجاری مهم را فراهم می کند.

برنامه نویسی GUI – پایتون از برنامه های GUI پشتیبانی می کند که می تواند داخل بسیاری از تماس های سیستم ، کتابخانه ها و سیستم های ویندوز مانند Windows MFC ، Macintosh و سیستم X Window یونیکس ایجاد و ارسال شود.

مقیاس پذیر – پایتون ساختار و پشتیبانی بهتری برای برنامه های بزرگتر از اسکریپت نویسی پوسته فراهم می کند.

حضار

این آموزش پایتون برای برنامه نویسان نرم افزاری طراحی شده است که باید از ابتدا زبان برنامه نویسی پایتون را یاد بگیرند.

پیش نیازها

شما باید درک اصولی از اصطلاحات برنامه نویسی رایانه داشته باشید. درک اساسی از هر یک از زبانهای برنامه نویسی علاوه بر این است.

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو