سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

آموزش ساخت اپلیکیشن با Spring Boot 3

Spring Boot 3 یک چارچوب پیشرفته است که توسعه برنامه های کاربردی Spring جدید را از طریق پیکربندی روی قرارداد ساده می کند و طیف وسیعی از عملکردهای خارج از جعبه را برای ساخت برنامه های کاربردی درجه سازمانی به طور کارآمد ارائه می دهد. ما به تازگی دوره ای را در کانال YouTube freeCodeCamp.org ارسال کردیم که به شما یاد می دهد چگونه برنامه ها را با Spring Boot و Java توسعه ...

Spring Boot 3 یک چارچوب پیشرفته است که توسعه برنامه های کاربردی Spring جدید را از طریق پیکربندی روی قرارداد ساده می کند و طیف وسیعی از عملکردهای خارج از جعبه را برای ساخت برنامه های کاربردی درجه سازمانی به طور کارآمد ارائه می دهد.

ما به تازگی دوره ای را در کانال YouTube freeCodeCamp.org ارسال کردیم که به شما یاد می دهد چگونه برنامه ها را با Spring Boot و Java توسعه دهید. دن وگا این دوره را توسعه داد. Dan یک مدافع توسعه دهنده بهار، سازنده دوره و سخنران است.

این دوره برای راهنمایی مبتدیان از طریق تفاوت های ظریف توسعه برنامه های کاربردی وب با استفاده از Spring Boot 3، چارچوب سنگ بنای برنامه های جاوا، طراحی شده است. این ترکیبی از تئوری و کاربرد عملی است، جایی که شما از پایه شروع می‌کنید و به ایجاد برنامه‌های کاربردی وب پیچیده می‌رسید.

تفکیک ماژول

در اینجا توضیحاتی در مورد هر ماژول در این دوره ارائه شده است.

ماژول 1: معرفی دوره

به دنیای Spring Boot 3 شیرجه بزنید و با مروری بر ساختار و اهداف دوره شروع کنید. پیش نیازها، از جمله اصول جاوا و ابزارهای توسعه ضروری مانند JDK 17+ و IDE یا ویرایشگر متن دلخواه خود را بدانید. این ماژول صحنه را تنظیم می کند و اطمینان می دهد که برای شروع این سفر آموزشی به خوبی مجهز هستید.

ماژول 2: پروژه خود را ایجاد کنید

پروژه خود را با کاوش دقیق در مورد نحوه استفاده از start.spring.io برای مقداردهی اولیه پروژه شروع کنید. این ماژول موارد ضروری Java Build Tools، Maven و Gradle و بهترین شیوه ها برای سازماندهی کد شما، از جمله محل قرار دادن فایل های کد و اهمیت اجتناب از بسته پیش فرض را پوشش می دهد. نکات ظریف اجرای برنامه خود را از طریق IDE یا Maven بیاموزید و با Spring Boot DevTools آشنا شوید.

ماژول 3: REST API

در ایجاد یک REST API، که در آن یاد خواهید گرفت که یک برنامه وب بسازید که به طور موثر با مشتریان ارتباط برقرار کند، بسازید. اجزای مختلف Spring، مانند @Component، Controller، RestController، Service و Repository را کاوش کنید و نقش آنها را در برنامه خود درک کنید. این ماژول همچنین اصول اولیه عملیات CRUD را در یک تنظیمات درون حافظه پوشش می دهد و شما را با اصول تزریق وابستگی و اعتبارسنجی داده آشنا می کند.

ماژول 4: کار با پایگاه داده

این ماژول شما را با یکپارچه سازی و دستکاری پایگاه های داده در برنامه Spring Boot خود آشنا می کند. شما با پایگاه داده H2 شروع می کنید و با استفاده از سرویس گیرنده JDBC به تعاملات پیچیده تر خواهید رسید. علاوه بر این، یاد خواهید گرفت که چگونه برنامه خود را با Docker Compose و PostgreSQL ارتقا دهید، و اطمینان حاصل کنید که برنامه شما می‌تواند مقیاس‌پذیر باشد و با راه‌حل‌های پیچیده‌تر ذخیره‌سازی داده تعامل داشته باشد.

ماژول 5: به مشتریان استراحت دهید

ساخت و استفاده از مشتریان REST را تحلیل کنید، که برای فعال کردن برنامه شما برای برقراری ارتباط با سایر سرویس های وب بسیار مهم است. این ماژول شما را از طریق راه‌اندازی و پیکربندی مشتریان استراحت برای تعامل با APIهای خارجی راهنمایی می‌کند و توانایی و دسترسی برنامه شما را افزایش می‌دهد.

ماژول 6: تست

با تسلط بر تست با Spring Boot Testing Toolkit از قابلیت اطمینان و پایداری برنامه خود اطمینان حاصل کنید. این ماژول بر اهمیت تست در چرخه عمر توسعه تاکید می کند و به شما می آموزد که چگونه یک مجموعه تست جامع ایجاد و پیاده سازی کنید تا عملکرد و عملکرد برنامه خود را تأیید کنید.

سفر توسعه خود را آغاز کنید

این دوره بیش از یک تجربه یادگیری است. این دروازه ای به دنیای گسترده توسعه برنامه های کاربردی وب است که ابزارها و دانش را به شما ارائه می دهد تا با اطمینان برنامه های وب خود را بسازید. چه از ابتدا شروع کنید و چه به دنبال بهبود مهارت های خود باشید، این دوره برای ارائه مسیری ساختاریافته، جذاب و آموزنده برای تسلط بر Spring Boot 3 طراحی شده است.

دوره کامل را در کانال YouTube freeCodeCamp.org (3.5 ساعت تماشا) تماشا کنید.

خبرکاو