متن خبر

آمریکا ‘UFO’ بر فراز کانادا

آمریکا ‘UFO’ بر فراز کانادا

اخبارآمریکا ‘UFO’ بر فراز کانادا
شناسهٔ خبر: 265888 -
خبرکاو:

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا روز شنبه (11 فوریه) اعلام کرد که یک جت جنگنده F-22 آمریکایی یک شی پرنده ناشناس (UFO) به اندازه یک ماشین را بر فراز یوکان کانادا ساقط کرده است.

به گزارش نیویورک تایمز، ترودو بيان کرد که یک جت جنگنده با فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی (NORAD) که توسط ایالات متحده و کانادا اداره می شود، به دستور کانادا این شی عجیب را ساقط کرد (در برگه جدید باز می شود). .

ترودو در توییتر نوشت: "من دستور دادم یک شی ناشناس که حریم هوایی کانادا را نقض کرده بود، ساقط کنند."

کانادا اکنون در حال بازیابی لاشه هواپیما برای تعیین منشاء و ماهیت آن است.

مطالب مرتبط: ارتش آمریکا شی کوچکی را بر فراز آلاسکا ساقط کرد

این دومین بار در چند روز گذشته است که یک شی عجیب پس از ورود به حریم هوایی آمریکا سرنگون می شود. شی دیگری در حوالی ساعت 9 شب به وقت آلاسکا در روز پنجشنبه (9 فوریه) در حال ورود به حریم هوایی ایالات متحده شناسایی شد و دولت ایالات متحده متعاقباً یک هواپیمای تجسسی برای ردیابی آن فرستاد. این شیء بین 20 تا 40 مایل در ساعت (32 و 64 کیلومتر در ساعت) در ارتفاعی که توسط هواپیماهای غیرنظامی استفاده می شد پرواز می کرد.

قبل از اینکه به دریا برود، از روی آلاسکا عبور کرد. جان اف کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی روز جمعه (10 فوریه) در یک نشست خبری بيان کرد که این هواپیما به سمت قطب شمال در حال پرواز بود که بر فراز اقیانوس منجمد شمالی در سواحل کانادا سرنگون شد. مقامات گفتند که تا کنون، ایالات متحده شواهدی مبنی بر اینکه آن شی یک تهدید نظامی باشد، نمی بیند.

مطالب مرتبط: بالن های جاسوسی چینی قبلی بر فراز ایالات متحده به عنوان بشقاب پرنده طبقه بندی می شدند: گزارش

داستان های مرتبط

ایالات متحده اکنون در حال بازیابی لاشه هواپیما است تا مشخص کند که اولین شیء چه بوده است. به گزارش نیویورک تایمز، اما شرایط سخت و یخبندان به این معنی است که تلاش‌ها برای بازیابی، که توسط فرماندهی شمالی ایالات متحده، واحدهای گارد ملی آلاسکا، اف‌بی‌آی و مجریان قانون محلی کمک می‌شوند، به کندی پیش می‌روند.

و فقط یک هفته پیش، یک بالون جاسوسی چینی در 4 فوریه پس از شناسایی بر فراز آیداهو در اواخر ژانویه منهدم شد. این بالون، که بسیار بزرگتر از شیئی بود که این هفته بر فراز کانادا سرنگون شد، ده ها هزار پا بالاتر از حریم هوایی غیرنظامی حرکت می کرد و قبل از سقوط توسط موشک هوا به هوا، اجازه عبور به اقیانوس اطلس را پیدا کرد.

این شی پرنده عجیب تنها یکی از بسیاری از مواردی است که توسط وزارت دفاع ایالات متحده تحلیل شده است. در اوایل ژانویه، پنتاگون اسنادی را منتشر کرد که نشان می‌دهد در تلاش برای توضیح حدود نیمی از صدها گزارش بشقاب پرنده‌ها در سال گذشته است (در برگه جدید باز می‌شود) .

یادداشت سردبیر: این داستان به روز شد تا توجه داشته باشید که دو بشقاب پرنده مجزا توسط ایالات متحده در چند روز گذشته سرنگون شده اند. نسخه قبلی مقاله این دو را در هم آمیخت.

در ابتدا در LiveScience.com منتشر شد

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است