سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

آمریکا بار دیگر کیت‌های تست خانگی کووید را توزیع‌ می‌کند

دولت آمریکا دوباره از تاریخ ۲۵ سپتامبر (۳ مهر) توزیع کیت‌های تست کووید خانگی رایگان را آغاز می‌کند. این کیت‌ها برای استفاده تا پایان سال ۲۰۲۳ طراحی شده‌اند. هر کیت شامل چهار تست و دستورالعمل‌هایی برای تأیید تاریخ‌های انقضای تمدیدشده است. دولت آمریکا آخرین برنامه کیت رایگان خود را پایان ماه می امسال متوقف کرد. اما گزارش‌ها نشان می‌دهند که نرخ بستری بیماران کووید از ماه جولای تا به امروز به‌طور یکنواخت افزایش پیدا کرده است. طبق گزارش ...

دولت آمریکا دوباره از تاریخ ۲۵ سپتامبر (۳ مهر) توزیع کیت‌های تست کووید خانگی رایگان را آغاز می‌کند. این کیت‌ها برای استفاده تا پایان سال ۲۰۲۳ طراحی شده‌اند. هر کیت شامل چهار تست و دستورالعمل‌هایی برای تأیید تاریخ‌های انقضای تمدیدشده است.

دولت آمریکا آخرین برنامه کیت رایگان خود را پایان ماه می امسال متوقف کرد. اما گزارش‌ها نشان می‌دهند که نرخ بستری بیماران کووید از ماه جولای تا به امروز به‌طور یکنواخت افزایش پیدا کرده است.

طبق گزارش وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا، کاخ سفید ۶۰۰ میلیون دلار برای دور جدید توزیع کست‌های تست کووید خانگی رایگان سرمایه‌گذاری کرده است و آن‌ها را از ۱۲ تولیدکننده آمریکایی خواهد خرید. این سرمایه‌گذاری برای پوشش ۲۰۰ میلیون تست فوری کافی است.

همچنین سازندگان می‌توانند درصورت تقاضای بالا کیت‌ها را پیش از دولت مستقیماً به خرده‌فروشان بفروشند.

البته با این که نرخ بستری‌ها افزایش پیدا کرده، همچنان تعداد آن‌ها پایین‌تر از فازهای گذشته پندمیک کووید است، زمانی که مرگ‌ومیر مربوط به کووید در هر هفته به ده‌ها هزار نفر می‌رسید.

همچنین پس از تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا، فرمولاسیون‌های جدید واکسن‌های تک‌ظرفیتی فایزر و مدرنا نیز حالا در دسترس هستند. این واکسن‌های یادآور براساس واریانت‌های اُمیکرون ساخته شده‌اند. سازمان کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا تزریق این واکسن‌ها را به تمام افراد بالای شش ماه که پیش‌تر سه دوز واکسن تزریق کرده بودند توصیه می‌کند.