متن خبر

آماده شدن “جیمز وب” برای پرتاب

آماده شدن “جیمز وب” برای پرتاب

اخبارآماده شدن “جیمز وب” برای پرتاب


خبرکاو:

به گزارش ایسنا و به نقل از ناسا، پیچیده‌ترین و قدرتمندترین تلسکوپ فضایی جهان در حال آماده‌سازی برای پرتاب و سفر میلیون کیلومتری آینده خود است و در این راه پیشرفت چشمگیری دارد.

اکنون ناسا اعلام کرده است که سه مرحله اصلی از این تلسکوپ فضایی برای آخرین بار با موفقیت آزمایش شده‌اند که به شرح زیر است:

1. برج "جیمز وب" یک ساختار لوله‌ای است که با جداسازی ابزارهای اپتیک سرد از بدنه گرم فضاپیما به "جیمز وب" کمک می‌کند تا دمای عملکردی خود را حفظ کند.

طول این برج به 3 متر می‌رسد و به تازگی برای آخرین بار آزمایش شده و اکنون پایین آورده شده و برای پرتاب در جای خود قفل شده است.

2. در اینجا "لارکین کری" تکنسین ناسا درپوش لنز "جیمز وب" موسوم به "AOS" را که ابزار حساس این تلسکوپ را تمیز، بدون آلاینده و از نور ولگرد در تمام مراحل ادغام و آزمایش محافظت می‌کند، با دقت برمی‌دارد.

با نزدیک شدن به موعد پرتاب، برداشتن این پوشش یک مرحله اساسی در آماده‌سازی "جیمز وب" است و به مهندسان این آزادی را می‌دهد که بقیه تلسکوپ را در حالت پرواز خود بسته‌بندی کنند.

"کری" می‌گوید: من در حال برداشتن این درپوش به این فکر می‌کردم که من آخرین نفر روی زمین هستم که "AOS" را لمس می‌کنم یا دوباره سازه‌های "جیمز وب" را می‌بینم. بعد از 17 سال کار بر روی این تلسکوپ فضایی، این تجربه احساسی‌تری نسبت به آن چیزی بود که انتظار داشتم.

3. محافظ حرارتی و آفتاب‌گیر "جیمز وب" که به اندازه یک زمین تنیس است، توسط ساختارهای پالت آن پشتیبانی می‌شود. اکنون که درپوش لنز "جیمز وب" برداشته شده است، مهندسان توانستند روند تا کردن این پالت‌ها را در پیکربندی نهایی برای پرتاب به پایان برسانند.

در اینجا می‌توان پالت‌ها را که تا حدی جمع شده‌اند، مشاهده کرد. اما آنها پس از ثبت این عکس کاملاً جمع شده و برای پرتاب در جای خود قفل شدند.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو