متن خبر

آماده‌باش مقاومت فلسطین برای مقابله با طرح الحاق و تجاوزگری‌های رژیم صهیونیستی

آماده‌باش مقاومت فلسطین برای مقابله با طرح الحاق و تجاوزگری‌های رژیم صهیونیستی

اخبارآماده‌باش مقاومت فلسطین برای مقابله با طرح الحاق و تجاوزگری‌های رژیم صهیونیستی
شناسهٔ خبر: 110429 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، دو جنبش جهاد اسلامی و حماس پس از نشستی مشترک در نوار غزه با انتشار بیانیه‌ای بر آمادگی تمامی نیروهای مقاومت برای مقابله با حملات صهیونیستی به مردم فلسطین و نیز ارتقای سطح هماهنگی‌ها و همکاری‌ها میان قدرت‌های مقاومت جهت ممانعت از اجرای طرح‌های دشمن علیه مردم، سرزمین و مقدسات آنها تاکید کردند.

دو جنبش در این نشست تحولات سیاسی، موضعگیری درباره طرح‌های دشمن صهیونیستی، شرایط شهر قدس و کرانه باختری، شرایط اسرا در زندان‌های اسرائیل، ادامه محاصره ظالمانه نوار غزه و کشتار فلسطینیان در ایست‌های بازرسی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

همچنین آنها بر حمایت کامل از اقدامات مردمی و ملی در کرانه باختری، قدس و اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ در مقابله با طرح‌های استعماری الحاق تاکید کردند.

جهاد و حماس از فلسطینی‌ها خواستار مشارکت گسترده‌تر در اقداماتی مردمی علیه طرح‌های اشغالگری و شهرک‌سازی شدند.

در همین راستا برخی منابع در مقاومت فلسطین فاش کردند که شاخه‌های نظامی گروه‌های مقاومت فلسطین در حال انجام تدابیر و اقداماتی میدانی جهت آمادگی برای مقابله با طرح الحاق کرانه باختری هستند.

این منابع تاکید کردند که فرماندهان ارشد مقاومت به شاخه‌های نظامی خود ابلاغ کرده‌اند خود را کاملا برای مقابله با این طرح و تغییر معادلات با دشمن صهیونیستی در صورت آغاز اجرای آن آماده کنند.

این در حالی است که ابوعبیده، سخنگوی گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس اخیرا در سخنانی در سالروز اسارت "گلعاد شالیت" عنوان کرد که هرگونه اقدامی در راستای الحاق اراضی کرانه باختری به منزله "اعلان جنگ" علیه ملت فلسطین است و مقاومت دشمن را از این کار پشیمان خواهد کرد.

این منابع بیان کردند که تمامی شاخه‌های نظامی مقاومت در بالاترین سطح آمادگی برای مقابله با این طرح قرار دارند و تمامی این اقدامات در چارچوب توافق و اجماعی ملی انجام گرفته است.

منابع آگاه در مقاومت فلسطین تاکید کردند که گروه‌های فلسطینی در چارچوب اتاق عملیات مشترک مقاومت به طرح الحاق کرانه باختری پاسخ خواهند داد.

در طرف مقابل نیز، اخیرا برخی منابع از آماده باش ارتش رژیم صهیونیستی در نوار مرزی باریکه غزه و کرانه باختری از ترس تنش و رویارویی با مقاومت فلسطین خبر دادند.

منابع صهیونیستی پیش‌بینی کرده‌اند که در صورت اجرای این طرح، اوضاع در اراضی فلسطینی متشنج شود و از همه مهمتر جبهه غزه داغ شود و حملات موشکی علیه اراضی اشغالی انجام گیرد.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو