سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

آغاز دور جدید مزایده خودروهای متروکه خارجی در گمرک

۷۰۱۲.jpg
بنابر اعلام قائم مقام سازمان اموال تملیکی، تعداد ٣ هزار و ۵۸۴ دستگاه خودرو متروکه در خردادماه توسط این سازمان به مزایده گذاشته می‌شود. از بین این تعداد خودروهای خارجی متروکه ٢ هزار و ٨٩٧ دستگاه خودرو سبک، ۳۰۰ دستگاه خودرو سنگین، ۳۶۹ خودرو و ادوات راهسازی و ١٨ دستگاه ماشین آلات کشاورزی هستند. متقاضیان شرکت در این مزایده از تاریخ هشتم تا چهاردهم خردادماه فرصت بازدید و ارائه پیشنهاد را دارند. اسامی برندگان نیز در هفدهم خردادماه اعلام خواهد شد.  متقاضیان می‌توانند جزییات مزایده ...

بنابر اعلام قائم مقام سازمان اموال تملیکی، تعداد ٣ هزار و ۵۸۴ دستگاه خودرو متروکه در خردادماه توسط این سازمان به مزایده گذاشته می‌شود. از بین این تعداد خودروهای خارجی متروکه ٢ هزار و ٨٩٧ دستگاه خودرو سبک، ۳۰۰ دستگاه خودرو سنگین، ۳۶۹ خودرو و ادوات راهسازی و ١٨ دستگاه ماشین آلات کشاورزی هستند. متقاضیان شرکت در این مزایده از تاریخ هشتم تا چهاردهم خردادماه فرصت بازدید و ارائه پیشنهاد را دارند. اسامی برندگان نیز در هفدهم خردادماه اعلام خواهد شد.

 متقاضیان می‌توانند جزییات مزایده خودروهای متروکه خارجی را از سایت اموال تملیکی و در سامانه تدارک دولت مشاهده کنند و اطلاعات آن بارگذاری شده ‌ است. متقاضیان برای ثبت رقم و شرکت در این مزایده  باید توکن داشته باشند. افراد حقیقی، افراد حقوقی و دستگاه‌های دولتی امکان شرکت در این مزایده را خواهند داشت. شرط شرکت در مزایده خودروهای خارجی متروکه نیز ارائه ۱۵ درصد مبلغ خودرو به عنوان ضمانت است.  

بسیاری از خودروهای متروکه در این شرایط، اتومبیل‌های وارداتی مربوط به یک دهه پیش هستند. این خودروها به دلایل مختلف در گمرک انبار شده‌اند و اکنون در اختیار سازمان اموال تملیکی هستند. پیش از این نیز خودروهای خارجی انبار شده در گمرک، با قیمت‌های قابل توجه توسط این سازمان به مزایده گذاشته شده بودند.