متن خبر

آصفری: دولت باید برنامه‌ای مجدانه برای ساماندهی بازار ارز ارائه کند

آصفری: دولت باید برنامه‌ای مجدانه برای ساماندهی بازار ارز ارائه کند

اخبارآصفری: دولت باید برنامه‌ای مجدانه برای ساماندهی بازار ارز ارائه کند
شناسهٔ خبر: 109626 -
خبرکاو:

محمدحسن آصفری در بیان کرد‌وگو با ایسنا با اشاره به افزایش افسارگسیخته قیمت ارز بیان کرد: یکی از دلایل بالا رفتن قیمت ارز به دلیل رها شدن بازار از سوی دولت است. به عبارت دیگر دولت برنامه‌ای جدی برای کنترل بازار ارز ندارد. بعضا شاهد هستیم که اعتبارات ارزی برای ورود برخی از کالاهای غیرضرور اختصاص داده شده که این کالاها استراتژیک نیستند.

وی در ادامه اظهار کرد: کالاهایی باید از حمایت ارزی برخوردار باشند که در سبد حمایتی مردم جای بگیرد. امروز ارزش پول کشور به شدت پایین رفته و دولت باید برنامه‌ای مجدانه برای ساماندهی بازار ارز ارائه کند.

نماینده مردم اراک در مجلس یازدهم تصریح کرد: ما باید دلار را از مبادلات اقتصادی کنار زده و با واحد پول دومی با کشورهایی که روابط اقتصادی داشته و از چارچوب تحریم‌ها خارج هستند مبادله کنیم. باید به دنبال جایگزینی برای دلار باشیم تا تأثیر آن بر حوزه‌های مختلف نیز کاهش یابد.

آصفری در پایان لازم دانست: مجلس آمادهاستتا در زمینه هر لایحه‌ای برای ساماندهی قیمت ارز با دولت همکاری کند. از سویی دیگر دولتمردان و مسئولان می‌توانند پیشنهادات خود را به ما مطرح کنند تا در قالب طرح‌های فوریتی، مجلس وارد عمل شده و تأثیری مثبت در کاهش قیمت ارز داشته باشد.

انتهای پیام

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو