متن خبر

آشوری: هیچ کانالی علیه کاراته ندارم/ نقشی در از دست رفتن جایگاه سلیمی نداشتم

آشوری: هیچ کانالی علیه کاراته ندارم/ نقشی در از دست رفتن جایگاه سلیمی نداشتم

اخبارآشوری: هیچ کانالی علیه کاراته ندارم/ نقشی در از دست رفتن جایگاه سلیمی نداشتم
شناسهٔ خبر: 108981 -
خبرکاو:

محسن آشوری در بیان کرد‌وگو با ایسنا، درباره حضورش در فدراسیون کاراته و مذاکره با سیدحسن طباطبایی و برخی صحبت‌ها مبنی بر احتمال بازگشتش به کاراته، اظهار کرد: طباطبایی را از دیرباز می‌شناسم. از طرفداران او هستم و او از جمله افراد مورد قبول من در ورزش ایران است. دوست دارم هر کمکی که از دستم برمی‌آید برای او و کاراته انجام دهم. علاوه بر این من عاشق کاراته هستم و دوست دارم کاراته ایران در همه زمینه‌ها موفق باشد. در شرایط فعلی که المپیک هم به تعویق افتاده می‌توان از این فرصت بهترین استفاده را کرد و قطعا کاراته ایران این شایستگی را دارد که در المپیک توکیو جزو موفق‌ترین رشته های کاروان ورزشی ایران باشد.

*احساس کنم بازگشتم به کاراته ضربه می زند قبول نمی کنم

دبیر سابق فدراسیون کاراته بیان کرد: طی صحبتی که با طباطبایی داشتم پیرامون این مسئله که چطور می‌توانیم از ظرفیت‌های کاراته به بهترین شکل استفاده کنیم بحث داشتیم. ایشان هم پس از این دیدار در مصاحبه‌ای که داشتند به بنده لطف کردند و از من به عنوان ظرفیت ویژه کاراته یاد کردند که این موضوع نشان دهنده بزرگواری‌اش است‌. من هر چه که در توان دارم برای موفقیت کاراته در طبق اخلاص  می‌گذارم و در مقابل اگر احساس کنم بازگشت من به کاراته باعث ایجاد التهاب برای کاراته ایران می‌شود، هرگز حاضر به انجام آن نخواهم بود چرا که آرامش موجود در کاراته از هر چیزی برایم مهمتر است.

*در هر سمتی حاضرم به کاراته خدمت کنم

وی در پاسخ به این سوال که قراراستچه پستی را در فدراسیون بر عهده بگیرد، بیان کرد: درباره پست صحبتی نکردیم و بصورت کلی صحبت داشتیم. برای من مهم نیست در چه پست و جایگاهی به کاراته خدمت کنم. هر زمان که فدراسیون آماده باشد حاضرم در هر سمتی به کاراته خدمت کنم.

*هروی با ۳ قهرمانی متوالی جهان کارنامه درخشانی دارد

آشوری در ادامه بیان کرد‌وگو با ایسنا، درباره عملکرد موفق سید شهرام هروی سرمربی تیم ملی کاراته و اینکه عنوان می‌شود با او دچار اختلافات عمیقاستو همین امر باعث نگرانی دلسوزان کاراته از بازگشت مجدد او شده است، بیان کرد: هر فردی در هر جایگاهی کارنامه‌ای دارد که بر اساس عملکردش ارزیابی می‌شود. شهرام هروی هم از این قاعده مستثنی نیست. او کارنامه درخشانی دارد چرا که موفق شده ۳ دوره متوالی به عنوان سرمربی عنوان قهرمانی جهان را برای تیم ملی ایران به ارمغان بیاورد. این موضوع اتفاقی نیست چرا که قهرمانی در ۳ دوره متوالی کار سخت و دشواریاستکه نشان دهنده توانایی‌های بالای فنی و مدیریتی هروی است. در واقع هروی با عملکردش نشان داده کارنامه درخشانی دارد.

*هروی آرامش را بر تیم ملی حاکم کرد/اختلافی نداریم

آشوری ادامه داد: هروی انسانی آرام، متین و خوش اخلاقاستو آنچه که برای تیم ملی کاراته ایران مهماستایناستکه فردی در راس آن باشد که بتواند آرامش را بر تیم ملی حاکم کند که هروی به خوبی از عهده آن برآمده است. هروی به لحاظ فنی نیز یک مربی بسیار توانمند و فهیماستو جایگاه بسیار بالایی در مباحث فنی دارد.

سرپرست اسبق فدراسیون کاراته با تاکید بر اینکه هیچ اختلافی با هروی ندارد، بیان کرد: ما هیچ اختلافی با هم نداریم و تنها یک سوءتفاهم خیلی کوچک بین ما بوجود آمده بود که به حدی کوچک بود که ارزش مطرح شدن هم ندارد. من و هروی ۲ یا ۳ مرتبه در جاهای مختلف یکدیگر را دیده‌ایم و همدیگر را در آغوش گرفته‌ایم.

* نقشی در از دست رفتن پست سلیمی نداشتم

وی درباره مطرح شدن این موضوع که وی عامل مهم از دست رفتن جایگاه جواد سلیمی در کمیته داوران فدراسیون جهانی کاراته بوده است، بیان کرد: پستی که سلیمی داشت طی یک فرآیند بدست آمده بود و پست بسیار مهم و تاثیرگذاری بود که می‌توانست کمک زیادی به کاراته ایران داشته باشد. من بارها شاهد بودم سلیمی در خیلی از موارد از جایگاه خود استفاده کرد و کمک رسان کاراته ایران شد. من هیچ نقشی در این اتفاق نداشتم و چطور می توانم چنین اقدامی علیه کاراته ایران داشته باشم؟

*فدراسیون جهانی در تصمیم گیری ها به حرف افراد توجهی ندارد

آشوری تصریح کرد: در ضمن اینطور نیست که فدراسیون جهانی بر اساس بیان کرده یک فرد یا یک گروه تصمیم گیری کند. من در جریان جزییات چرایی این اتفاق نیستم اما معتقدم باید از همه ظرفیت‌هایمان استفاده کنیم تا بار دیگر این پست در اختیار سلیمی قرار گیرد. این وظیفه مسئولان ورزش ایراناستتا کمک کنند مجددا این پست مهم در اختیار کاراته ایران قرار گیرد.

*بارها بخاطر به حاشیه نرفتن کاراته کنار کشیدم

آشوری در ادامه در پاسخ به این سوال که عنوان می‌شود وی مدیریت و هدایت یک کانال تلگرامی را در اختیار دارد که اقدام به تخریب کاراته ایران، تیم ملی و سرمربی آن می‌کند، اظهار کرد: من عاشق کاراته هستم. طباطبایی می داند و شاهداستدر موارد مختلف که داشتند به کاراته فشار وارد می‌کردند و احتمال این می‌رفت که کاراته دچار التهاب شود، کنار کشیدم تا آرامش کاراته از بین نرود. حال چطور می‌توانم کانال تلگرام راه بیندازم و یا در پشت پرده کمک کنم که کاراته وارد حاشیه شود و آرامش آن بر هم بریزد؟ از خداوند می‌خواهم برای افرادی که این اتهامات را به من وارد می‌کنند، روشنگری کند تا به حقیقت برسند.

*هیچ کانال تلگرامی علیه کاراته ندارم

وی تاکید کرد: بنده صراحتا اعلام می‌کنم هیچ کانال تلگرامی ندارم و یا از آن حمایت نمی‌کنم و اقدامات  هر کانال تلگرامی یا هر فرد یا افرادی که که در صدد تخریب کاراته ایران هستند را محکوم می‌کنم.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو