سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

آخرین قیمت امروز لاری گرجستان

به گزارش اقتصادنیوز، عملکرد ایران در انجام مبادلات تجاری با کشورهای جهان در سال 1402 چندان قابل دفاع نیست و تحلیل داده‌های گمرک در 11 ماهه سال گذشته هم مهر تاییدی بر این موضوع می‌زند. براساس آمار منتشر شده گمرک، ایران در ایجاد تنوع در میان کشورهای هدف در مبادلات تجاری خود ناکام بوده و 10 مقصد صادراتی کشور در سال پیش تغییری نکرده است. ...

به گزارش اقتصادنیوز، عملکرد ایران در انجام مبادلات تجاری با کشورهای جهان در سال 1402 چندان قابل دفاع نیست و تحلیل داده‌های گمرک در 11 ماهه سال گذشته هم مهر تاییدی بر این موضوع می‌زند. براساس آمار منتشر شده گمرک، ایران در ایجاد تنوع در میان کشورهای هدف در مبادلات تجاری خود ناکام بوده و 10 مقصد صادراتی کشور در سال پیش تغییری نکرده است.

طبق ارزیابی‌های صورت گرفته در مدت زمان مورد تحلیل کشورهای چین، عراق، امارات متحده عربی، ترکیه، هند، پاکستان،  افغانستان، عمان، فدراسیون روسیه و اندونزی به ترتیب بالاترین مشارکت در رشد صادرات کشور را داشته‌اند.

نکته جالب توجه این فهرست اما جایگاه دومی عراق در میان مقاصد صادراتی ایران است. سهم صادرات به عراق در این مدت 19.11 درصد بود و مجموع صادرات به این کشور بیش از هشت میلیارد و 580 میلیون دلار برآورد شده است. موضوعی که از افزایش سهم این کشور از صادرات در 9 ماهه 1402 نسبت به مدت مشابه سال قبل حکایت دارد. امری که می‌تواند به دلیل افزایش ثبات و امنیت در عراق و همچنین نیاز این کشور به کالاهای ایرانی باشد.

البته این نکته را نباید نادیده گرفت که در ماه‌های اخیر این کشور چالش‌‌هایی برای تجار ایرانی به وجود آورده است، اما فعالان اقتصادی به شرایط فی مابین دو کشور امیدوار هستند و معتقدند وضعیت فعلی گذراست و تغییر خواهد کرد. امری که می‌تواند در آینده نزدیک بر سطوح روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور تاثیرگذار باشد و به تعمیق آن کمک کند. با اینکه بر وضعیت مبادلات اقتصادی ایران و کشورهای همسایه ایران مروری داشته‌ایم، بهتر است به آخرین وضعیت قیمت واحد پول رسمی این کشورها در بازار ارز تهران نگاهی بیندازیم.

قیمت دینار عراق امروز 5 فروردین 1403

قیمت دینار عراق نخستین روز کاری سال 1403 را در حالی آغاز کرد و به پایان رساند که خلاف روند همیشگی سال گذشته، افزایش نسبی را تجربه کرد. ارزش دینار که در هفته‌های پایانی سال 1402 بر مدار ثبات پیش رفته بود، امروز یکشنبه 5 فروردین ماه دو تومان رشد داشت و به 47 تومان رسید.

این در حالیست که قیمت دینار عراق در آخرین روز کاری سال 1402، 45 تومان بود.

قیمت دلار و درهم  امروز یکشنبه 5 فروردین 1403/ قیمت لیر ترکیه امروز +جدول

قیمت درهم امارات امروز

بازار ارز تهران در حالی نخستین معاملات سال 1403 را پشت سر گذاشت که ارزش درهم امارات هم به مانند دینار عراق شیب صعودی را طی کرد. امروز درهم امارات 17122 تومان نرخ گذاری و معامله شد تا در مقایسه با آخرین نرخ سال 1402 که 16320 تومان بود، رشد 802 تومانی را تجربه کرده باشد.

همچنین امروز نرخ برابری درهم امارات با دلار آمریکا در بازار ارز تهران، 0.27 است که تغییری نسبت به گذشته نداشته است.

درهم

آخرین قیمت ریال عمان

سال 1403 برای ریال؛ واحد پول رسمی کشور عمان در حالی آغاز شد که این ارز هم به روند حاکم بر بازار پاسخ مثبت داد و 161,250 تومان قیمت خورد تا افزایش چهار هزار و 30 تومانی داشته باشد.

هر ریال در روز 28 اسفند 1402، 157,220 تومان نرخ گذاری و مبادله شده بود.

نرخ امروز لیر ترکیه در بازار

قیمت واحد پول رسمی یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری ایرانیان در ایام نوروز؛ ترکیه هم امروز در جریان مبادلات ارزی بازار تهران صعودی بود.

هر لیر که سال پیش را با ثبات قیمت به پایان رسانده و 1885 تومان قیمت خورده بود؛ عصر امروز 1945 تومان خرید و فروش شد تا 60 تومان گران شده باشد.

قیمت لیر و دلار

قیمت منات آذربایجان امروز

امروز همچنین قیمت منات آذربایجان در جریان معاملات ارزی بازار تهران سیر صعودی را در پیش گرفت و با تجربه افزایش محسوس هزار و 60 تومانی، 36390 تومان ارزش گذاری و معامله شد.

این میزان افزایش برای واحد پول رسمی جمهوری آذربایجان در طی چند هفته اخیر بی سابقه بوده است. همچنین نرخ برابری هر منات با دلار آمریکا در پایان معاملات امروز، 0.59 است.

آخرین نرخ درام ارمنستان

حال به کم نوسان‌ترین ارز موجود در بازار تهران می‌رسیم، درام؛ واحد پول رسمی کشور ارمنستان که در تمام روزهای سال 1402 افزایش یا کاهش محسوسی را تجربه نکرد و در بیشتر مواقع رنج بود. روندی که در آخرین روز کاری سال پیش هم تداوم داشت و درام بازار را با ثبات قیمت به پایان رساند.

سال 1403 اما برای درام ارمنستان متفاوت آغاز شد و ارزش این نرخ در پایان معاملات پنجم فروردین ماه، با رشد پنج تومانی همراه شد تا 156 تومان معامله شود. میزان رشد قیمتی که در نوع خود برای درام بی سابقه است.

منات آذربایجان

قیمت امروز لاری گرجستان

در نهایت به یکی دیگر از مقاصد پرطرفدار سفرهای نوروزی در بین مردم کشورمان می‌رسیم؛ گرجستان. قیمت لاری؛ واحد پول رسمی این کشور در پایان معاملات امروز به 23160 تومان رسید. نرخی که حکایت از رشد 690 تومانی این ارز در مقایسه با آخرین هفته اسفند ماه دارد.

بازار ارز تهران در حالی اولین روز کاری سال جدید را پشت سر گذاشت که مطابق انتظارات و پیش بینی معامله گران، قیمت ها روند صعودی را سرلوحه کار خود قرار داده و بر آن پایبند ماندند. در جریان معاملات امروز ریال عمان و منات آذربایجان بیشترین میزان صعود را به نام خود ثبت کردند و کمترین میزان رشد هم به دینار عراق و درام ارمنستان اختصاص داشت.

خبرکاو