اخبار, فناوری, گوشی

آخرین شایعه شارژ آیفون ۱۵ بسیار غیر اپل به نظر می رسد

مقامات اتحادیه اروپا اخیراً به اپل نسبت به اعمال محدودیت‌های سرعت شارژ بر روی شارژرهای USB-C آیفون ۱۵ شخص ثالث هشدار داده‌اند و به نظر می‌رسد که این شرکت در حال آماده شدن برای رفع محدودیت‌های شارژرهای بی‌سیم سایر تولیدکنندگان نیز است.

در حال حاضر، آیفون‌های جدیدتر از شارژ بی‌سیم تا ۱۵ وات پشتیبانی می‌کنند، اما تنها زمانی که با شارژرهای MagSafe تولید اپل جفت شوند. از طرف دیگر، شارژرهای بی سیم شخص ثالث به شارژ ۵W-7.5W محدود می شوند، به این معنی که شارژرهای سیمی سنتی معمولا گزینه کارآمدتری هستند مگر اینکه روی فناوری شارژ بی سیم اپل سرمایه گذاری کرده باشید.

با این حال، یک شایعه جدید (از طریق ۹to5Mac) اشاره می کند که اپل می تواند این محدودیت ۵W-7.5W را در شارژرهای بی سیم شخص ثالث مورد استفاده در سری آیفون ۱۵ لغو کند. اگر درست باشد، شارژرهای بی‌سیم غیر اپل می‌توانند آیفون ۱۵، آیفون ۱۵ پرو و ​​آیفون ۱۵ اولترا را به همان سرعت شارژرهای MagSafe (معروف به بهترین شارژرهای آیفون) شارژ کنند.

یک شارژر لایتنینگ و شارژر USB-C در کنار آیفون 14

پیش بینی می شود آیفون ۱۵ پورت لایتنینگ اپل را با پورت USB-C تعویض کند (اعتبار تصویر: Shutterstock / charnsitr)

چرا اپل باید این کار را انجام دهد؟ به سختی می توان با اطمینان گفت، زیرا اپل هرگز فاش نکرده است که چرا دقیقاً این محدودیت ۵W-7.5W را در وهله اول بر روی شارژرهای بی سیم شخص ثالث اعمال کرده است.

این شرکت ادعا می‌کند که آهن‌رباهای شارژرهای MagSafe «هر بار برای شارژ بی‌سیم سریع‌تر خود را کاملاً [با سیم‌پیچ‌های شارژ آیفون] هماهنگ می‌کنند»، پس شاید به تولیدکنندگان شخص ثالث برای دستیابی به شارژ بی‌سیم ۱۵ واتی اعتماد نکرده است. به عنوان کارآمد و - مهمتر - ایمن.

اگرچه این موضع ممکن است با آیفون ۱۵ در حال تغییر باشد، اما ما گمان می‌کنیم که اپل فقط محدودیت‌های شارژرهای بی‌سیم نسل بعدی را با استفاده از استاندارد Qi2 لغو خواهد کرد - یعنی شارژرهایی که فناوری شارژ آنها مبتنی بر فناوری MagSafe خود اپل است (برای اطمینان از ایمنی).

کافی است بگوییم، این خبر خوبی برای هر کسی است که تمایلی به صرف هزینه های کلان برای فناوری گران قیمت MagSafe اپل ندارد. اما این خبر خوبی برای امنیت آیفون شما نیز هست.

تحقیقات اخیر نشان داده است که هکرها از ایستگاه های شارژ عمومی برای سرقت داده ها و نصب بدافزار در آیفون کاربران استفاده می کنند. کابل‌های ایستگاه‌های شارژ آسیب‌دیده می‌توانند به پین‌های داده آیفون و همچنین پین‌های شارژ آن متصل شوند، در حالی که شارژرهای بی‌سیم خطر انتقال داده‌های پین به پین ​​را از بین می‌برند.

البته، چند سالی با جایگزینی شارژرهای بی سیم استاندارد Qi2 در فرودگاه ها، ایستگاه های قطار و مراکز خرید فاصله داریم، اما تعهد بالقوه اپل برای ارتقای احساس شارژدهی می تواند آینده خوبی را به همراه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *