سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

آخرین ادعاهای مربوط به دمای اتاق با انبوهی از شک و تردید مواجه شد

درست زمانی که فکر می کردید تبلیغات در مورد ابررساناهای دمای اتاق به پایان رسیده است، اینطور نیست. یک استارت آپ سوئیسی الگوریتم کوانتومی، Terra Quantum، و یک آزمایشگاه تحقیقاتی در دانشگاه دولتی Campinas (Unicamp) در برزیل ادعا می کنند که نوعی گرافیت را کشف کرده اند که در دما و فشار محیط ابررسانا است. Terra Quantum عملیات کوچکی نیست. این شرکت در اوایل سال 2022 60 میلیون دلار برای پلتفرم کوانتومی به عنوان یک سرویس خود جمع آوری کرد. ...

درست زمانی که فکر می کردید تبلیغات در مورد ابررساناهای دمای اتاق به پایان رسیده است، اینطور نیست.

یک استارت آپ سوئیسی الگوریتم کوانتومی، Terra Quantum، و یک آزمایشگاه تحقیقاتی در دانشگاه دولتی Campinas (Unicamp) در برزیل ادعا می کنند که نوعی گرافیت را کشف کرده اند که در دما و فشار محیط ابررسانا است.

Terra Quantum عملیات کوچکی نیست. این شرکت در اوایل سال 2022 60 میلیون دلار برای پلتفرم کوانتومی به عنوان یک سرویس خود جمع آوری کرد. اما این بدان معنا نیست که باید امید خود را بالا ببرید.

ابررساناهای دمای اتاق، اگر زمانی پیدا شوند و بطور مستقل تایید شوند، می توانند همه چیز را از انتقال برق گرفته تا محاسبات، وسایل نقلیه الکتریکی، ماشین های MRI، قطارهای مگلو و غیره متحول کنند.

به نظر می رسد اخیراً ادعاهایی مبنی بر ابررسانایی در دمای اتاق مانند گل پس از یک طوفان باران شکوفا می شوند. تنها در سال گذشته، سه پرونده پرمخاطب یا رد شده، پس گرفته شده یا به طور جدی مورد تردید قرار گرفته است.

این آخرین مورد را در دسته دوم قرار دهید. محققانی که TechCrunch+ با آنها صحبت کرده بودند، تردید داشتند که این ماده جدید یک ابررسانا در دمای اتاق باشد.

خبرکاو